O ekologii w Przeworsku z Szymonem Hołownią

Na zaproszenie Leszka Kisiela Burmistrza Miasta Przeworska oraz Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszki Zakrzewskiej na przeworskim rynku o problemach wzrostu cen energii, odnawialnych źródłach energii, elektromobilności, ekologii w Przeworsku, rozmawiali przedstawiciele stowarzyszenia Polska 2050 wraz z liderem Szymonem Hołownią.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie ruchu Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, wiceprezes stowarzyszenia Agnieszka Buczyńska, ekspert ds. ekologii Magdalena Ludwiczak oraz Przewodniczący Rady Miasta Przeworska Tomasz Majba.

Ważnym aspektem poruszonym w dyskusji była rola jaką pełni samorząd w działaniach proekologicznych, w wychowywaniu młodego pokolenia poprzez edukację w szkołach i bezpośrednim prowadzeniu projektów OZE. Po żywej dyskusji, burmistrz zaprosił Szymona na krótkie spotkanie z diabetykami, którzy z zaangażowaniem wypytywali lidera Polski 2050 o ważne dla nich tematy.