Już wkrótce warsztaty rękodzielnicze – zapraszamy do udziału!

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w warsztatach rękodzielniczych: warsztaty tkackie, makramy  oraz lalki „motanki”, które odbędą się w Przeworsku na terenie Zajazdu Pastewnik w Domu Tkacza. Celem warsztatów jest przybliżenie ich uczestnikom tradycji rękodzielniczych, które odeszły w zapomnienie.

W ramach warsztatów makramy uczestnicy poznają podstawowe węzły makramowe,  materiały do makramy i ich przykładowe zastosowania. W ramach zajęć mogą wykonać np.: łapacz snów, kwietnik, lampion, makatkę na ścianę.
Termin warsztatów: 15 maja 2024 r. rozpoczęcie o godz.: 9.00

W ramach warsztatów tkactwa uczestnicy poznają podstawowe techniki tkania ręcznego na ramie, dowiedzą się co to jest gobelin, kilim, czy dywan strzyżony. W ramach zajęć  mogą wykonać makatkę lub zakładkę do książki, czy bransoletkę. Nauka małych form tkackich to początek kolorowej tkackiej przygody z większymi formami w przyszłości.
Termin warsztatów: 16 maja 2024 r. rozpoczęcie o godz.: 9.00

W ramach warsztatów motania lalek uczestnicy wykonają tradycyjną lalkę ze skrawków tkanin, koronek, ozdobnych nici, sznurków. Poznają tradycyjną metodę motania (wiązania, zamiast szycia) lalek oraz historie związane z ich tradycją.
Termin warsztatów: 24 maja 2024 r. rozpoczęcie o godz.: 9.00

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały oraz poczęstunek w formie lokalnych i regionalnych produktów.
Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników.

Wystawa prac uczestników warsztatów odbędzie się podczas wydarzenia informacyjno – promocyjnego projektu w dniu 02 czerwca 2024 r. w Domu Tkacza, Zajazd Pastewnik.

Szczegółowych informacji  udzielamy oraz przyjmujemy zapisy pod nr tel.: 16 648 78 44 w. 132 lub 16 888 91 32 – Referat Rozwoju Urzędu Miasta Przeworska.

Zapisy do 13 maja 2024 r. Ilość miejsc ograniczona!

Warsztaty realizowane są w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – projekt pn. „Utrwalenie i promocja dziedzictwa kulturowego miasta Przeworska”.

(prosimy dostarczyć w dniu warsztatów).