Koncepcja gruntownej przebudowy basenu otwartego

Miasto Przeworsk posiada kąpielisko z basenem otwartym, które powstało w połowie lat 70. ubiegłego wieku. Podejmowane działania doraźne, aby utrzymać ten sezonowy obiekt już nie wystarczają. Wysłużony 50-letni basen wymaga gruntownej przebudowy, w szczególności niecki basenu, jak i instalacji uzdatniania wody.

Dlatego też Burmistrz Leszek Kisiel podjął decyzję o opracowaniu dokumentacji przebudowy tego obiektu na teren rekreacyjny i podniesienie jego atrakcyjności. W ramach planowanej inwestycji nastąpi:

• Gruntowna przebudowa niecki basenu dużego, w której wyodrębnione zostaną dwie strefy: strefa rekreacyjna i strefa do pływania;
  • Budowa dwóch zewnętrznych jacuzzi;
  • Budowa nowych zjeżdżalni podwójnych dla dzieci i młodzieży;
  • Modernizacja części rekreacyjnej dla małych dzieci z brodzikiem wyposażonym w małe zjeżdżalnie, ogródkiem zabaw dla dzieci i strefą wypoczynku;
  • Przebudowa całej infrastruktury zasilania w wodę z nowoczesnym systemem jej uzdatniania;
  • Poszerzenie oferty wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego: mat, leżaków, parasoli, piłek i innych;
  • Przebudowa budynku szatni – zostanie dobudowane piętro, na którym znajdą swoje miejsce sale rekreacyjne czynne cały rok, w dolnej części przewidziana jest cześć gastronomiczna i wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych.
  • Budowa boiska do siatkówki plażowej i mini koszykówki,
  • Objęcie całego obiektu monitoringiem.

Realizacja inwestycji przyczyni się do uatrakcyjnienia tego obiektu i da możliwości tego typu rekreacji w naszym mieście. Środki na tę inwestycję chcemy pozyskać w ramach planowanych naborów wniosków.