Rozstrzygnięcie konkursu „Pocztówka z Przeworska”

Konkurs plastyczny pt. „Pocztówka z Przeworska”, pod patronatem Burmistrza Miasta Przeworska, którego organizatorem było Przeworskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Dobro czyń” został rozstrzygnięty. Dziś, w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku laureatom zostały wręczone nagrody.
Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela reprezentowała Sekretarz Agnieszka Zakrzewska.

Konkurs miał na celu budowanie trwałej więzi z krajem ojczystym i regionem, jak również wzmacnianie świadomości obywatelskiej wśród najmłodszego pokolenia. Był jedną z form kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach związanych z obchodami 630-lecia nadania praw miejskich dla Przeworska. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III) oraz dzieci z przedszkoli. Każdy uczestnik mógł zgłosić tylko jedną pracę wykonaną dowolną techniką (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarelowe, pastele, collage itp.) wyłącznie w formach plastycznych płaskich. Tematyka prac miała być ściśle związana ideą konkursu czyli zaprojektowaniem pocztówki z Przeworska przy jednoczesnym wykorzystaniu swojej wyobraźni plastycznej oraz wiedzy historycznej na temat miasta.

Do organizatora wpłynęło 79 prac z przedszkoli oraz 139 ze szkół podstawowych. Dzieci wykonały je różnymi technikami z niezwykłą starannością i dbałością o najmniejsze detale wykazując przy tym swoją wszechstronną wyobraźnię oraz pomysłowość. Prace będzie można podziwiać wkrótce na specjalnie zorganizowanej wystawie w Galerii MOK w Przeworsku.

Komisja konkursowa w składzie: Marian Pieniążek, Tomasz Majba, Katarzyna Obłoza, Marzena Ślęk, Małgorzata Rozpierska-Najsarek, wyłoniła laureatów w następujących kategoriach:

SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce Paulina Flis kl. II, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku,

II miejsce Kornelia Kusy kl. II, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku

III miejsce Martyna Kruk kl. II, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku

Wyróżnienia: Lena Ożóg kl. III- SP 1, Natalia Pieniążek kl. III – SP 2, Nikola Markowska kl. II – SP 2, Szymon Obłoza kl. II- SP 1, Stefan Uberman kl. II -SP 2, Antonina Bieniasz kl. I – SP 2, Wiktor Sas, kl. I – SP 1, Shchyhelskyi Htyhorii, kl.III – SP 2.

PRZEDSZKOLA

I miejsce Wiktoria Gomółka, kl. 0 – SP 2,

II miejsce Kornelia Sopel, kl. 0 – SP 1,

III miejsce Tymoteusz Kojder, kl. 0 – SP 1.

Wyróżnienia: Zofia Słysz kl. 0 – SP 2, Aleksandra Gąsior kl. 0 – SP 1, Anna Saczek kl. 0 – SP 1, Natalia Kowal kl. 0 – SP 1, Tomasz Gnatek kl. 0 – SP 2.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach. Laureaci otrzymają dyplomy oraz upominki.