Dofinansowanie z projektu Cyfrowa Gmina

Prawie pół miliona złotych dofinansowania otrzymaliśmy w ramach Projektu Cyfrowa Gmina. Dzięki pozyskanym środkom Gmina Miejska Przeworsk zakupi sprzęt komputerowy na łączną sumę 453 150,00 zł. Rozwój cyfrowy w całości będzie pokryty z Funduszy Europejskich!

Do Urzędu Miasta Przeworska i jednostek podległych trafi:

• ponad 60 zestawów komputerowych i laptopów
  • 20 urządzeń UPS
  • ponad 30 oprogramowań Office
  • 72 oprogramowania antywirusowe
  • 4 monitory interaktywne
  • 3 drukarki i urządzenia wielofunkcyjne
  • profesjonalny sprzęt do serwerowni
  • szkolenia wdrożeniowe oraz z zakresu cyberbezpieczeństwa.
  • 6 zestawów kamer internetowych i mikrofonów oraz zestawów słuchawkowych do komputerów

Pozyskany sprzęt, oprogramowanie i doradztwo zdecydowanie podniesie komfort pracy, a także umożliwi w jeszcze większym stopniu przenieść nasze działania do sieci ze szczególnym zachowaniem zasad dotyczących cyberbezpieczeństwa. Ciągłe dążenie do unowocześnienia pracy urzędu będzie skutecznie kontynuowane.

Gmina Miejska Przeworsk otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa finansowanego z Funduszy Europejskich w ramach programu React-EU skierowanego do wszystkich gmin w Polsce. Całkowity budżet programu to miliard złotych.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Projekty UE realizowane.