Akcja edukacyjna w szkołach

W związku z realizacją przez Burmistrza Miasta Przeworska zadania pn. „Przeworskich uczniów edukacja – ochrony środowiska akcja!” (realizowanego w ramach programu priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej Część 2) Fundusz Ekologii” dofinansowanego ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Rzeszowie) przeprowadzane są w przeworskich szkołach akcje edukacyjne.

Na zajęciach uczniowie otrzymują potrzebną wiedzę o domkach dla owadów, przekazywaną przez pracowników Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Przeworska oraz możliwość samodzielnego montażu w grupach 2-osobowych.

W ramach projektu udało się zakupić puste domki dla owadów oraz materiały do ich samodzielnego wypełniania. Zajęcia są okazją do zainteresowania dzieci i młodzieży bioróżnorodnością oraz potrzebą ochrony owadów pożytecznych i dzikich zapylaczy.

Dziękujemy uczniom za zainteresowanie oraz kreatywność przy wykonywaniu prac, a nauczycielom i wychowawcom za zaproszenie.