Stypendia sportowe przyznane

Pływanie, MMA, karate, akrobatyka, a nawet łucznictwo to dyscypliny, w których przeworscy sportowcy w 2024 roku odnosili sukcesy. Zapoczątkowane przed siedmiu laty przez Leszka Kisiela Burmistrza Miasta Przeworska stypendia sportowe, na mocy ustawy o sporcie, przyznawane są w Przeworsku zawodnikom osiągającym wysokie wyniki w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie, biorąc pod uwagę znaczenie danej dyscypliny dla Gminy Miejskiej Przeworsk.

Zamysł stypendiów jest wyrazem troski Gminy Miejskiej Przeworsk o lepsze warunki szkoleniowe i bytowe przeworskich sportowców. Stypendium stanowi pomoc, umożliwiającą częściową rekompensatę kosztów finansowych, włożonego wysiłku oraz poświęconego czasu, których wymaga współczesny sport. Umożliwiają one oddziaływanie samorządu na sferę motywacyjną zawodników oraz zapobiegają zjawisku marnowania talentów i pozwalają zapewnić ciągłość szkolenia.

W roku 2024 wsparcie trafi do 12 osób. Są to:

• Milena Drzystek – pływanie
  • Marcel Frączek – MMA
  • Gabriela Gąsior – ju-jitsu
  • Kacper Głąb – łucznictwo bloczkowe
  • Julia Głąb – łucznictwo bloczkowe
  • Hubert Goń – karate kumite
  • Sebastian Goń – karate kumite
  • Gabriela Grad – karate kyokushin
  • Robert Krupa – karate kumite kyokushin
  • Laura Szawan – akrobatyka sportowa
  • Kamila Urban – akrobatyka sportowa
  • Antonina Wilk – kickboxing

Umowy zawodnikom przekazali Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska, z-ca burmistrza Wojciech Superson oraz sekretarz Agnieszka Zakrzewska.

Kolejne edycje stypendiów sportowych dowodzą, że warto inwestować w młodych sportowców, którzy między innymi dzięki otrzymanemu wsparciu i motywacji uzyskują coraz lepsze wyniki. Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.