Rozpoczął się III Przeworski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Wyjątkowymi dźwiękami znanych utworów muzyki klasycznej wybitnych twórców: Mozarta, Pachelbela i Bacha rozpoczął się w niedzielę 10 marca III Przeworski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej. W nastrojowych wnętrzach Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku licznie zgromadzoną publiczność powitał gospodarz ks. prałat Tadeusz Gramatyka oraz Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska – partner i sponsor wydarzenia. W koncercie uczestniczył również z-ca burmistrza Wojciech Superson.

Dyrektor Artystyczna Festiwalu dr Wioletta Fluda-Tkaczyk wprowadziła w program pierwszego z serii trzech koncertów, po czym zaprosiła do występu artystów. Zza organów usłyszeliśmy wykonania przeworskiego organisty Andrzeja Nurcka. W części kameralnej zaprezentowali się muzycy Filharmonii Krakowskiej: Jakub Żurek – skrzypce, Szymon Naściszewski – skrzypce, Anna Migdał-Chojecka – altówka oraz na wiolonczeli Jakub Gajownik. Piękne dźwięki zachwyciły zgromadzonych, którzy odwdzięczyli się artystom owacjami na stojąco. Już dzisiaj zachęcamy do wzięcia udziału w dwóch pozostałych koncertach zaplanowanych na kolejne niedziele marca. Szczegóły i program dostępny jest na plakacie.