Informacja Wojewody Podkarpackiego o wdrożeniu pomocy dla producentów rolnych

Wojewoda Podkarpacki informuje o wdrożeniu pomocy dla producentów rolnych, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach wynosiły powyżej 30% średniej rocznej produkcji roślinnej i spowodowały utratę co najmniej 30% plonu na danej powierzchni. Wsparciem objęte są tereny, na których wystąpiły: susza, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, pioruny, obsunięcia się ziemi lub lawiny.

Kwota rekompensaty będzie uzależniona od wysokości poniesionych strat, rodzaju upraw i obsady zwierząt na 1 ha powierzchni, na której szkody powstały.

Wnioski należy składać od dnia 29 lutego 2024 r. do dnia 15 marca 2024 r. do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

Szczegółowe informację oraz wzór wniosku dostępne na stronie:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/szkody-powstale-w-wyniku-suszy–nabor-wnioskow-i-stawki-pomocy lub bezpośrednio w powiatowej ARiMR z siedzibą w Przeworsku przy ul. Budowlanych 1.