Spotkanie organizacyjne opiekunów dziennych i wolontariuszy

Projekt „Usługi opiekuńcze i specjalistyczne w mieście Przeworsk”, który we współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku realizuje od 1 grudnia 2022 r. Fundacja im. Braci Sołuńskich – Cyryla i Metodego dał zatrudnienie 38 kwalifikowanym opiekunom dziennym oraz 11 wolontariuszom, którzy świadczą usługi w miejscu zamieszkania.

W środę 5 kwietnia w przeworskim ratuszu odbyło się spotkanie organizacyjne osób zaangażowanych w projekt, w którym uczestniczył Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, Dyrektor MOPS w Przeworsku Magdalena Szlachta oraz Prezes zarządu Fundacji imienia Braci Sołuńskich – Cyryla i Metodego Marek Pankiewicz. Głównym tematem spotkania było podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu oraz perspektywa dalszej współpracy i realizacji usług opiekuńczych, specjalistycznych i innych form wsparcia seniorów na terenie naszego miasta.

Projekt ma na celu zwiększenie dostępu do środowiskowych form pomocy poprzez wsparcie osób starszych (60+) z terenu miasta Przeworska, którzy ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (OPWWCF) w formie świadczenia usług opiekuńczych (mobilnej opieki domowej), specjalistycznych usług opiekuńczych i teleopieki w okresie 01.12.2022 r. – 31.12.2023 r.

Pomoc w formie usług otrzymało dotychczas 73 osoby najbardziej potrzebujące wsparcia, zamieszkujące na terenie miasta Przeworska w wieku powyżej 60 roku życia, samotnie gospodarujące i osoby w rodzinie, będące w sytuacji gdy rodzina nie może z uzasadnionej przyczyny, zapewnić odpowiedniej pomocy, wykorzystując swe uprawnienia, zasoby i możliwości.