„Bliźniak Anioła” – wieczór autorski Jakuba Całki w przeworskim ratuszu

Pełen emocji i dobrej treści był piątkowy wieczór autorski Jakuba Całki – mieszkającego w Przeworsku młodego poety, stawiającego pierwsze wydawnicze kroki. Słowo, które było bohaterem tego spotkania, przyciągnęło do ratusza miłośników poezji, ciekawych zbioru myśli autora pt. „Bliźniak Anioła”. Wśród zgromadzonych obecny był Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska, zastępca burmistrza Wojciech Superson, Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, Skarbnik Miasta Dorota Jarosz oraz zastępca Wójta Gminy Przeworsk Teresa Wielgos.

Jakub Całka posługując się wybranymi wierszami opowiedział czym dla niego jest poezja, jakie były pierwsze litery na niezapisanych, białych kartach, a także kto był dla niego inspiracją. Urozmaiceniem wieczoru był występ uczestniczki 10. Edycji The Voice of Poland Klaudii Kowalik przy akompaniamencie gitarzysty Kamila Kardasia.

Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska, który wsparł finansowo wydanie tomiku, wręczył poecie pióro jako impuls do dalszego pisania. Bo jak napisał we wstępie do książki uznany artysta, pieśniarz, wykonawca piosenki literackiej Jarosław Chojnacki „Czy warto zatem pisać? Tak! Panie Jakubie, warto!”

Na zakończenie autor przez długi czas wszystkim chętnym wpisywał dedykacje w zakupione tomiki, z których dochód w części przeznaczony został na pomoc dla malutkiej Poli Matuszek walczącej z SMA. Jakubowi gratulujemy debiutu i z uwagą będziemy śledzić dalsze kroki na ścieżkach poezji.