Dni Przeworska 2022 za nami

Wielkie emocje, muzyczna uczta, moc atrakcji, świetna zabawa i pyszne jedzenie, to określenia, które w ogromnym skrócie podsumowują świętowanie Dni Przeworska 2022. Warto było czekać dwa lata, by ponownie poczuć radość wspólnej zabawy na Stadionie Miejskim MOSiR Przeworsk.

Pierwszego dnia, w piątkowe popołudnie swoje kuchnie odpaliły ŻarciowozyInventorbbq, które przez trzy dni serwowały smaki z różnych stron świata, a na dzieci i młodzież czekało wesołe miasteczko. Równocześnie na Orliku MOSiR Przeworsk w sportowych rozgrywkach zmierzyli się piłkarze w Turnieju Piłki Nożnej Szóstek o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska, koszykarze w turnieju „Trio-Basket”, a także miłośnicy badmintona, którzy rywalizowali na hali sportowej na ul. Misiągiewicza.

Sobota to już od lat wielkie święto muzyki. W tym roku 9 lipca ze sceny Dni Przeworska popłynęły dźwięki z różnych nurtów muzycznych. Łagodne dźwięki przywołujące wędrówki po bieszczadzkich szlakach, okraszone niebanalnym tekstem poetyckim zaproponował Mimo Wszystko. Chłopaki z Przeworska zainteresowali publiczność, która próbowała swoich sił pod sceną powtarzając refren „Białej Lokomotywy”. Z krainy łagodności płynnie przeszliśmy w krainę rocka. Lekarze z Łańcuta – Konrad Baum i Tomasz Ryznar wraz z kolegami z DOC. bardzo energetycznym koncertem ściągali na główną płytę boiska coraz większą publiczność. Po rockowych dźwiękach wszyscy oczekiwali na legendę muzyki POP.

Tuż przed godz. 21.00, ze sceny, Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska i Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska – główni organizatorzy imprezy, podziękowali wszystkim przybyłym i zaprosili na koncert finałowy zapowiadając cieszącego się niesłabnącą popularnością od wielu lat Andrzej Piaseczny. Autor i wykonawca takich przebojów, jak „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Rysowane Tobie”, czy „Śniadanie do łóżka” rozbawił zgromadzonych przed sceną fanów porywając sceniczną energią do tańca i oklasków. Ponad godzinne show tak spodobało się publiczności, że artysta ponownie wyszedł na scenę prezentując bis. Na zakończenie wieczoru odbył się efektowny pokaz laserowy i dźwiękowy Morningstar Music Agency, a po nim zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu Zespół muzyczny Libero Band.

W niedzielę pogoda okazała się mniej łaskawa niż w poprzednie dni. Zaplanowany w samo południe Jubileuszowy X Przeworski Rajd Rowerowy z powodu ulewy musiał zostać odwołany i przeniesiony na inny termin. Chmury raz kłębiły się, raz delikatnie wyglądało zza nich słońce. Na szczęście po południu przejaśniło się i można było rozpocząć kolejny dzień atrakcji, których było niemało. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Powiatowa Orkiestra „Divertimento” z Leżajska pod batutą aranżera i dyrygenta Michała Grzywny. Piękny koncert muzyki filmowej i musicalowej zachwycił zgromadzoną publiczność. Następnie wszystkie dzieci rozbawiał iluzjonista Karo Magic. Najmłodsi z zainteresowaniem i niejednokrotnie dużym zdziwieniem patrzyli na sztuczki, które pokazywał magik. Kolejnym wykonawcą był zespół The FoxCats – trzej młodzi muzycy, grający w rytmach rock’n’rolla, rockabilly, pop-rocka. Niestety pogoda znów dała się we znaki i publiczność ukryła się pod dachem namiotów i trybuny. To nie zniechęciło artystów i niektórych fanów tańczących w strugach deszczu. Przed koncertem finałowym dla coraz śmielej przychodzących pod scenę ludzi pięknie zaśpiewał Marcel Kotuła – czternastolatek o wyjątkowej barwie głosu, uczestnik programu The Voice Kids.

Ostatnim koncertem, na który czekali fani mocniejszego brzmienia był koncert KSU. Legendarna grupa z Bieszczad razem z charyzmatycznym założycielem i wokalistą Eugeniuszem „Siczką” Olejarczykiem rozgrzała publiczność w ten chłodny wieczór. Muzycy wykonali wiele znanych z lat 80. i 90. przebojów takich jak „Pod prąd”, „Moje Bieszczady”, „Martwy rok”, czy „Za mgłą”. Wszystkim, którzy mieli jeszcze siłę tańczyć i szaleć do późnych godzin nocnych, świetną zabawę zapewnił DJ Namteh.

Oprócz zabawy i smacznej strawy, podczas tegorocznego święta miasta mogliśmy również zrobić dobry uczynek. Rodzice malutkiej Poli Matuszek, wraz z wolontariuszami zbierali datki na leczenie Poli. Małą wojowniczkę można wspierać cały czas poprzez stronę internetową https://www.siepomaga.pl/pola-matuszek . Dziękujemy za każdą złotówkę wrzuconą do puszki i zachęcamy do dalszej pomocy.

Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska: „Dni Przeworska 2022 przeszły do historii. Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znalazł dla siebie coś interesującego i dobrze się bawił. Największą satysfakcją dla organizatorów jest zadowolenie publiczności, ufamy więc, że były to dla nas wszystkich 3 dni przepełnione radością i rozrywką”.