XVII Turniej Szachowy „Niepodległość”

Pion na e4, goniec bierze g5, obrona sycylijska czy gambit królewski? Brzmi to może skomplikowanie, ale nie dla 50 uczestników XVII Turnieju Szachowego „Niepodległość” , imprezy, która na stałe wpisała się w przeworski kalendarz sportowych wydarzeń. Dziś, Burmistrz Leszek Kisiel wspólnie z wiceprezesem Polskiego Związku Szachowego – Pawłem Zaskalskim oraz dyrektorem MOSiR Przeworsk Grzegorzem Łuczykiem wziął udział w uroczystym otwarciu turnieju oraz mógł podziwiać strategiczny zmysł i umiejętności intelektualne szachistów, zwłaszcza tych najmłodszych. Szczególnie dla nich to doskonała alternatywa dla wszechobecnych smartfonów, tabletów i komputerów!

„Przy grze bądź przeciwnikiem rycerskim. Naucz się wygrywać bez zbytniej radości i przegrywać bez gniewu. Nie podkreślaj słowami swego zwycięstwa i nie umniejszaj sukcesu przeciwnika. Nie okazuj lekceważenia nawet najsłabszemu partnerowi” – Tadeusz Czarnecki.