Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości Przeworsk uczcił uroczystą mszą św. w Bazylice Kolegiackiej pw. Ducha Świętego, którą poprowadził ks.Tadeusz Gramatyka. Jej odświętny charakter podkreślił udział Orkiestry Dętej Miejskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem Tadeusza Zaręby oraz Chór Męski „Echo”. Tradycyjnie już po mszy w intencji Ojczyzny, kadeci IX Turnusu Szkoleniowego Klas Mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku złożyli uroczyste ślubowanie.

Kadetom asystował Pododdział Towarzyszący złożony z Kadetów klas 2LO i 3LO oraz Strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2087 Przeworsk. Kolejna część obchodów miała miejsce przed tablicą upamiętniającą generała brygady Jana Władysława Chmurowicza, gdzie Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel wraz z zastępcą Wojciechem Supersonem oraz Sekretarz Agnieszką Zakrzewską złożyli biało-czerwoną wiązankę. Wiązanki złożyli także Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Majba wraz z radną Anną Świderską-Ciupą, władze Powiatu Przeworskiego, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, a także dyrektorzy szkół. Kwiaty złożone zostały także przed tablicą upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości, która 3 lata temu zwisła na przeworskim ratuszu.