niedziela, 24 marca 2019
Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt

Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   

Panu Henrykowi Prochowskiemu Dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku wyrazy żalu i głębokiego współczucia z powodu śmierci M A M Y
składają

Przewodniczący Rady Miasta Przeworska Tomasz Majba i Rada Miasta Przeworska
Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, z-ca Burmistrza Miasta Przeworska Wojciech Superson,
Sekretarz Miasta Agnieszka Zakrzewska oraz pracownicy Urzędu Miasta Przeworska

 

 

 
VII SESJA RADY MIASTA PRZEWORSKA
Wpisany przez Wiktor Janusz   
czwartek, 21 marca 2019 14:02

VII Sesja Rady Miasta Przeworska odbędzie się 28 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00, w sali Ratusza, I piętro, Rynek 1 w Przeworsku. Porządek obrad.

 
UNIKALNY RĘKOPIS O CECHU SZEWSKIM W POSIADANIU MIASTA
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
środa, 13 marca 2019 16:09

Niezwykle bogata historia przeworskiego rzemieślnictwa swoje początki bierze już w XV wieku, kiedy to pojawiają się pierwsze informacje na temat istnienia organizacji zawodowych, zwanych cechami. Jednym z pierwszych, był cech szewski. Miasto Przeworsk, dzięki inicjatywie burmistrza Leszka Kisiela wzbogaciło się o niezwykle cenny materiał historyczny jakim jest rękopiśmienny rejestr wyzwolonych uczniów cechu szewskiego w Przeworsku.

Więcej…
 
PROMESA NA DOM SENIORA W PRZEWORSKU
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
poniedziałek, 11 marca 2019 14:54

Kolejne dofinansowanie na potrzeby inwestycyjne trafiło do naszego miasta. Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel odebrał w piątek 8 marca promesę na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Decyzję o przyznanych funduszach przekazał burmistrzowi Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz, podczas spotkania w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Więcej…
 
VI SESJA RADY MIASTA PRZEWORSKA
Wpisany przez Wiktor Janusz   
poniedziałek, 11 marca 2019 12:18

VI Sesja Rady Miasta Przeworska odbędzie się 14 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00, w sali Ratusza, I piętro, Rynek 1 w Przeworsku. Porządek obrad.

 

 
STYPENDYŚCI SPORTOWI U BURMISTRZA MIASTA PRZEWORSKA
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
poniedziałek, 11 marca 2019 11:08

W piątek 8 marca 2019 r. w Urzędzie Miasta Przeworska poczuć można było sportowego ducha. Zawodnicy osiągający wysokie wyniki w swoich dyscyplinach odebrali z rąk burmistrza Leszka Kisiela przyznane stypendia sportowe. W tym roku burmistrz wyróżnił 5 osób.

Więcej…
 
BURMISTRZ ODEBRAŁ PROMESĘ DLA PRZEWORSKA
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
czwartek, 07 marca 2019 14:06

Przeworsk znalazł się wśród 58 jednostek samorządu terytorialnego województwa podkarpackiego, objętych promesą na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi.

Więcej…
 
PROJEKT INTERREG - ARTISTIC
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
czwartek, 07 marca 2019 12:58

W środę 6 marca Burmistrz Miasta Przeworska wziął udział w konferencji w ramach projektu Interreg - Artistic, pn. „Dziedzictwo kulturowe jako ważny element lokalnego i regionalnego rozwoju”. Głównym zadaniem projektu ARTISTIC jest zidentyfikowanie, wybór i waloryzacja najbardziej obiecującego niematerialnego dziedzictwa kulturowego w celu wzmocnienia tożsamości i rozwoju obszaru Europy Centralnej.

Więcej…
 
RUSZYŁA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI MIEJSKICH
poniedziałek, 04 marca 2019 14:33

Drodzy rodzice! Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel informuje, że od 1 marca br. ruszyła rekrutacja do miejskich przedszkoli. Ostateczny termin złożenia wniosku o przyjęcie dzieci do miejskich placówek mija 29 marca 2019 r. Szczegóły rekrutacji są dostępne na stronach internetowych przedszkoli: PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2   PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 3

 
POMOC NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ NA RZECZ ROZWOJU MAŁYCH GOSPODARSTW ROLNYCH
Wpisany przez Wiktor Janusz   
czwartek, 28 lutego 2019 13:04

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podkarpacki Oddział Regionalny informuje o prowadzonej kampanii informacyjnej o przyznaniu pomocy finansowej dla rolników w ramach Działania "Restrukturyzacja małych gospodarstw" w ramach poddziałania "Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 23

 

Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt