czwartek, 17 czerwca 2021
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt


UCZTA MELOMANA – KLASYKA W RATUSZU PDF  Array Drukuj Array  Email
UCZTA MELOMANA – KLASYKA W RATUSZU.

Do niezwykłego świata muzyki poważnej w niedzielny wieczór zaprosili przeworszczan młodzi, piękni i utalentowani studenci Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W ratuszu przed licznie zebraną publicznością wystąpili Anna Maria Balawender - sopran, Monika Paluch - fortepian, Konstancja Bukojemska - skrzypce oraz Łukasz Pieniążek - akordeon.W prawdziwej „Uczcie melomana” – jak brzmiał tytuł koncertu – usłyszeć można było:
• pieśń królowej Bony z opery „Zygmunt August” - „Kraju daleki” - T. Joteyko (Anna Maria Balawender, akomp. Monika Paluch)
• Etiudę nr 1 op. Posth – F. Chopin (Monika Paluch)
• arię z opery „Tak czynią wszystkie” (Cosi fan tutte) - „Una donna a quindici anni” W. A. Mozart (Anna Maria Balawender, akomp. Łukasz Pieniążek)
• arię Zuzanny z opery „Wesele Figara” - „Venite inginocchiatevi” - W. A. Mozart – (Anna Maria Balawender, akomp. Monika Paluch)
• imitation to D. Shostakovich - Volodymyr Runchak (Konstancja Bukojemska, Łukasz Pieniążek)
• Escualo - Astor Piazzolla (Konstancja Bukojemska, Łukasz Pieniążek)
• Czardasza - Vittorio Monti (Konstancja Bukojemska, Łukasz Pieniążek)
• pieśń „A więc kochaj” J. Gall (Anna Maria Balawender, akomp. Monika Paluch)
• pieśń „Niepewność” S. Moniuszko (Anna Maria Balawender, akomp. Monika Paluch)
• pieśń „Dalibógże” S. Moniuszko (Anna Maria Balawender, akomp. Monika Paluch)
• Allemande z IV Suity francuskiej BWV 815 – J. S. Bach (Monika Paluch)
• arię Oskara z opery „Bal maskowy” - „Saper vorreste” G. Verdi (Anna Maria Balawender, akomp. Monika Paluch)
• pieśń „La Spagnola” V. di Chiara – akomp. Łukasz Pieniążek (Anna Maria Balawender, akomp. Łukasz Pieniążek)

Po bardzo energetycznym występie Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel podziękował artystom wręczając symboliczne róże, a zachwycona publiczność gromkimi brawami prosiła o bis. W każdym wykonaniu muzycy zaprezentowali wysoki kunszt, czego dowodem były owacje na stojąco i długo trwające gratulacje po koncercie.

Artyści:
Anna Maria Balawender – ur. W 1998 r. w Rzeszowie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Przeworsku w klasie fortepianu mgr Agnieszki Paluch, naukę kontynuowała w II st. Szkoły Muzycznej w Łańcucie w klasie fortepianu mgr Jolanty Filar - Choińskiej. Rozpoczynając naukę w liceum zainteresowała się śpiewem klasycznym i ukończyła II st. Szkoły Muzycznej w Przeworsku w klasie mgr Natalii Cieślachowskiej - Trojnar. Obecnie jest studentką trzeciego roku na Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku wokalno – aktorskim w klasie dr hab. Marii Seremet – Dziewięckiej. Chętnie udziela się na różnych imprezach okolicznościowych, bierze udział w konkursach wokalnych. W ostatnim roku akademickim wzięła udział w Maratonie Moniuszkowskim oraz spektaklu Widma 2.0 w Krakowie. Ostatnim osiągnięciem jest II miejsce w ogólnopolskim konkursie śpiewu klasycznego im. Zygmunta Noskowskiego w Brzesku.

Monika Paluch - ur. w 1998 r. w Leżajsku. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Leżajsku w klasie fortepianu mgra Aleksandra Kozińskiego, naukę kontynuowała w Szkole Muzycznej II st. ŁTM w Łańcucie w klasie fortepianu dr Jarosława Pelca. Obecnie jest studentką w klasie fortepianu prof. dr hab. Mirosława Herbowskiego oraz w klasie kameralistyki prof. dr hab. Jerzego Tosika-Warszawiaka. We wrześniu 2018 brała udział w kursach mistrzowskich III. Klaviermeisterkurs in Rahmen des Musikfestivals „Gloria Artis” w Wiedniu pod kierunkiem prof. Tatiany Shevchenko oraz prof. Mirosława Herbowskiego. Wiosną 2019 r. występowała w Rejkiawiku, Akranes i Borgarnes w Islandii oraz na III Międzynarodowym Festiwalu Duetów Fortepianowych ,,Duettissimo” w Krakowie.

Konstancja Bukojemska - skrzypaczka, ur. w 1999 r. w Przemyślu. Jest absolwentką Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im Artura Malawskiego w Przemyślu w klasie mgra Krzysztofa Nowińskiego. Aktualnie jest studentką Akademii Muzycznej im Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Łukasza Błaszczyka oraz Sławomiry Wilgi. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kameralnych z kwartetem skrzypcowym „Le quattro stagioni” , m. in. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej Szkół Muzycznych I i II Stopnia w Warszawie „Od Mozarta do MoCarta” w kategorii „Stylowość wykonania” (2012) oraz I miejsce w kategorii „Najlepszy Kwartet Smyczkowy” (2016), I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Trzcianie (2016), Nagrodę Specjalną w postaci nagrania studyjnego dla najlepszego zespołu kameralnego z Podkarpacia w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Rzeszowie (2014), Wyróżnienie I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Warszawie (2016).

Łukasz Pieniążek – ur. W 1999 r. w Przeworsku. Jest absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im Artura Malawskiego w Przemyślu w klasie mgra Sławomira Wilka. Aktualnie jest studentem Akademii Muzycznej im Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie dr Eneasza Kubita. Najważniejsze osiągnięcia: XXV Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy (I place, Przemysl, Polska 2018); The Fourth International Classical Music Competition “Kaunas Sonorum – 2017” – GRAND PRIX (Kowno, Litwa 2017 r. ); International „CITTA DI CASTELFIDARDO” award for accordion bands soloists and orchestras (III miejsce, Castelfidardo, Włochy 2017); International Accordion Fest (I place, Tivat, Czarnogóra 2017).

FOTOGALERIA

 

 

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt