czwartek, 17 czerwca 2021
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt


OPOWIEŚCI WĄSKOTOROWE - STACJA II - PRZEWORSK PDF  Array Drukuj Array  Email
OPOWIEŚCI WĄSKOTOROWE - STACJA II - PRZEWORSK .

Spotkanie w ramach projektu: Stacja Przeworsk-Wąski, „Śladami historii księcia Andrzej Lubomirskiego, twórcy kolejki wąskotorowej Przeworsk-Dynów”. Po przyjeździe kolejki do Przeworska na stacji odbędzie się koncert kapeli „Tońko” z Dynowa oraz przedstawione zostaną scenki historyczne przygotowane przez teatr T.G. „Sokół” w Dynowie w strojach z epoki.

Następnie wszyscy uczestnicy wyruszą ulicą Lubomirskich w stronę byłej cukrowni Przeworsk. Podczas przemarszu przewodnik, pani Małgorzata Wołoszyn, kustosz przeworskiego muzeum przedstawi historię powstania pierwszej w Galicji cukrowni wybudowanej w 1895 r. przez Andrzeja Lubomirskiego oraz kolejki wąskotorowej, której powstanie ściśle związane jest z powstaniem cukrowni.

Dalsza część opowieści o rodzie Lubomirskich połączona została ze zwiedzaniem parku i pałacu. Następnie uczestnicy wydarzenia udadzą się do pobliskiego skansenu Zajazd „Pastewnik”, gdzie na scenie odbędzie się koncert kapeli „Tońko” z Dynowa, podczas organizowanego tam Jarmarku Rzemiosła. Zapraszamy!

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Opowieści wąskotorowe dla Niepodległej 1904-2019”, którego głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Szczegóły na plakacie. PLAKAT.

 

 

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt