wtorek, 15 czerwca 2021
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt


SYMPOZJUM „ART & SCIENCE: POWER OF BIOSTRUCTURES – SIŁA STRUKTUR BIOLOGICZNYCH” PRZEWORSK, 28.04 – 5.05.2019 r. PDF  Array Drukuj Array  Email
SYMPOZJUM „ART & SCIENCE: POWER OF BIOSTRUCTURES – SIŁA STRUKTUR BIOLOGICZNYCH” PRZEWORSK, 28.04 – 5.05.2019 r..

Urząd Miasta Przeworska, Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN, Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Fundacja Nenckiego (Nencki Art Collection), Instytut Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają na Sympozjum „Art & Science: POWER OF BIOSTRUCTURES – SIŁA STRUKTUR BIOLOGICZNYCH”.

 

Projekt rozpocznie się w poniedziałek – 29 kwietnia 2019 r. W tym dniu przewidziana jest całodniowa konferencja naukowa, która odbędzie się w przeworskim Ratuszu. Konferencji tej towarzyszyć będzie wystawa prac uczestników sympozjum, studentów, absolwentów i artystów pedagogów z Krakowa, Lublina, Szczecina i Wydziału Sztuki UR, która prezentowana będzie w przeworskiej Galerii Magistrackiej (ul. Rynek 1).

Projekt jest kontynuacją Sympozjum/Warsztatów/Wystaw Art & Science: „Obrazowanie biologiczne: inspiracje niewidzialnym światem”, które odbyło się w 2017 roku na Stacji Naukowej Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN im. Nenckiego w Mikołajkach oraz „Art of Biodiversity – Sztuka Bioróżnorodności”, z których dorobek prezentowany będzie jeszcze w 2018 roku – w Rzeszowie i Warszawie.

Celem projektu jest wystawa dzieł plastycznych, inspirowana strukturami biologicznymi na różnym poziomie złożoności i konferencja naukowa poświęcona takim zagadnieniom; począwszy od struktur komórkowych aż do struktur obserwowanych w technikach mikroskopowych oraz struktur molekularnych. Inspiracją dla artystów będą wizualizacje struktur biologicznych zarejestrowane różnymi technikami obrazowania z wykorzystaniem najnowszej generacji aparatury naukowej. Proponowany jest nowatorski i innowacyjny sposób przybliżenia społeczeństwu zagadnień związanych z biologią i medycyną.

Miejsce i termin konferencji naukowej oraz wystawy prac: Ratusz w Przeworsku – Galeria Magistracka – poniedziałek, 29.04.2019 r. Wernisaż - godzina 18.18. ZAPRASZAMY.

 

 

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt