wtorek, 15 czerwca 2021
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt


„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI” W PRZEWORSKIEJ BIBLIOTECE PDF  Array Drukuj Array  Email
„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI” W PRZEWORSKIEJ BIBLIOTECE.

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest to święto wyjątkowe, ponieważ ten dzień ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. W tym w dniu - 2 kwietnia 2019 roku - oficjalnie do grona czytelników biblioteki dołączyli uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przeworsku. Uczestniczyli oni wraz z rodzicami i opiekunami, wychowawcami, Dorotą Paszkowską, Pauliną Gnatek, Anną Rosół i Małgorzatą Kądziołką, w uroczystości „Pasowania na Czytelnika 2019 roku”.

W tym wyjątkowym dniu drugoklasistów serdecznie przywitali pracownicy biblioteki. Następnie uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Misja Czytelnik” w wykonaniu koleżanek i kolegów z ich klas. Scenariusz przedstawienia napisała Agnieszka Wajda, a scenografię przygotowały Katarzyna Buczek i Renata Curzytek. W rolę Dyrektora biblioteki wcielili się – Julian Wilusz i Kacper Zygmunt. Detektywami, którzy mieli wytropić nowych czytelników byli – Marysia Markocka, Dominik Kluz, Maja Szawarniak i Andrzej Kaczmarzyk, natomiast do grona czytelników chciały dołączyć – Dominika Morzywałek i Magdalena Śliwa. Spektakl obejrzano z zaciekawieniem, trochę z humorem. Występ nagrodzono gorącymi brawami.

Po przedstawieniu nastąpiła oficjalna część uroczystości, której dokonali pracownicy biblioteki. Po słowach przysięgi „My uczniowie drugiej klasy Tobie książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy… krzywdy zrobić Ci nie damy!...” dzieci zostały pasowane największa książką w bibliotece i otrzymywały niespodziankę. Na ręce wychowawczyni każdej z klas wręczono książkę pt. „To MY dzieci świata” Elizy Piotrowskiej i „mądrą sowę”, jako pamiątkę z uroczystości w przeworskiej bibliotece. Słowa uznania i podziękowania ze strony pracowników biblioteki dla „młodych aktorów”, pań wychowawczyń i rodziców, którzy przygotowywali dzieci, aby swoim występem mogły uświetnić tą szczególną uroczystość. Chapeau bas!

Katarzyna Buczek
Renata Curzytek

 

FOTOGALERIA

 

 

 

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt