wtorek, 22 czerwca 2021

Wpisany przez Bartłomiej Paluch
środa, 12 maja 2021 07:45
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK.

"W świat niesiemy swe serca gorące
Najpiękniejsze głosimy idee
Aby ludziom dać pokój i słońce
By cierpiącym przywrócić nadzieję"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek składam wszystkim Pielęgniarkom i Pielęgniarzom serdeczne podziękowania za trud, poświęcenie w codziennej, niezwykle odpowiedzialnej pracy. Doceniam wysiłek w opiece nad drugim człowiekiem. Dziękuję za cierpliwość, wrażliwość oraz otwarte serce dla potrzebujących i chorych, zwłaszcza w tych niezwykle trudnych, wręcz ekstremalnych warunkach mierzenia się z epidemią koronawirusa. To dzięki Państwa fachowości, życzliwości i oddaniu pacjenci mają poczucie, że to właśnie oni są najważniejsi. Dynamiczny rozwój medycyny oraz zmiany trendów leczenia wymagają podejmowania stałego wysiłku na rzecz doskonalenia wiedzy medycznej i praktycznych umiejętności, powodują jednocześnie, że Państwa rola w ochronie zdrowia staje się kluczowa. Życzę wszystkim Pielęgniarkom i Pielęgniarzom dużo siły i wytrwałości w wypełnianiu swojego powołania, satysfakcji z wykonywanej pracy, rozwoju oraz realizacji wymarzonych celów. Dużo zdrowia i wiele, tak potrzebnej na co dzień, ludzkiej życzliwości. Niech dzisiejsze święto umocni w Państwu przekonanie o wyjątkowości tego pięknego zawodu.

Burmistrz Miasta Przeworska
Leszek Kisiel