
W dniu 21 kwietnia 2026 r. Gmina Miejska Przeworsk podpisała z Województwem Podkarpackim umowę o powierzenie grantu nr 147/PZPW/KPO/2026 w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Komponent C: Transformacja cyfrowa, Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie, Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje. „ Zdrowo- cyfrowo w przedszkolu II” to kolejny projekt wychodzący naprzeciw oczekiwaniom i wyzwaniom związanym z transformacją cyfrową edukacji, wspierając nowoczesne metody nauczania oraz przygotowując zarówno nauczycieli, jak i dzieci do funkcjonowania w dynamicznie zmieniającym się świecie cyfrowym. Wdrożenie nowoczesnych narzędzi technologicznych w przedszkolu przyczyni się do podniesienia jakości edukacji oraz wyrównywania szans edukacyjnych.
Grantem w łącznej kwocie 25 410,84 złotych objętych zostało cztery placówki wychowania przedszkolnego:
- Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku,
- Przedszkole Miejskie nr 3 w Przeworsku,
- Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku ,
- Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku.





