Jubileusz 550. rocznicy konsekracji kościoła Bożogrobców

Jubileusz 550. rocznicy konsekracji kościoła świętowała w niedzielę 1 października parafia pw. Ducha Świętego w Przeworsku. Mszy Jubileuszowej z udziałem kawalerów i dam, członków Zakonu Stróżów Świętego Grobu Jerozolimskiego przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal. W uroczystości udział wzięli Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska, z-ca burmistrza Wojciech Superson oraz Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska. 550 lat kościoła Bożogrobców w Przeworsku wpisuje się w obchody 630. rocznicy nadania praw miejskich dla Przeworska. To dowodzi, że losy miasta nierozerwalnie łączą się z historią parafii.