Drużynowy Turniej Szkół Podstawowych w Badmintonie

W trzecim tygodniu września miłośnicy badmintona będą rywalizować w Drużynowym Turnieju Szkół Podstawowych w Badmintonie w ramach współzawodnictwa międzypowiatowego dzieci o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Turniej patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel.

Zawody odbędą się 22 września 2023 r. w Hali Sportowej im. Tadeusza Ruta w Przeworsku. Celem wydarzenia jest:

  • popularyzacja dyscypliny sportowej badminton jako dyscypliny, którą można uprawiać w każdym wieku i wszędzie,
  • propagowanie sportowej rywalizacji jako narzędzia wychowawczego dzieci,
  • promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci,
  • promowanie czynnego i zdrowego wypoczynku,
  • nawiązywanie kontaktów między szkołami,
  • popularyzacja idei „fair play” w sporcie,
  • przygotowanie drużyn do współzawodnictwa w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w 2023/2024 i kolejnych.

Zapraszamy do zgłaszania reprezentacji Szkół Podstawowych z miast i gmin terenu powiatu przeworskiego, lubaczowskiego, jarosławskiego, leżajskiego, łańcuckiego, rzeszowskiego. Więcej szczegółów na plakacie oraz w regulaminie.