W trzecim tygodniu września miłośnicy badmintona będą rywalizować w Drużynowym Turnieju Szkół Podstawowych w Badmintonie w ramach współzawodnictwa międzypowiatowego dzieci o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Turniej patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel.
Zawody odbędą się 22 września 2023 r. w Hali Sportowej im. Tadeusza Ruta w Przeworsku. Celem wydarzenia jest:
- popularyzacja dyscypliny sportowej badminton jako dyscypliny, którą można uprawiać w każdym wieku i wszędzie,
- propagowanie sportowej rywalizacji jako narzędzia wychowawczego dzieci,
- promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci,
- promowanie czynnego i zdrowego wypoczynku,
- nawiązywanie kontaktów między szkołami,
- popularyzacja idei „fair play” w sporcie,
- przygotowanie drużyn do współzawodnictwa w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w 2023/2024 i kolejnych.
Zapraszamy do zgłaszania reprezentacji Szkół Podstawowych z miast i gmin terenu powiatu przeworskiego, lubaczowskiego, jarosławskiego, leżajskiego, łańcuckiego, rzeszowskiego. Więcej szczegółów na plakacie oraz w regulaminie.






