Mistrzostwa Świata w biegu na orientację w Przeworsku?

Wyjątkowa oferta dotarła do Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela, a mianowicie Polski Związek Orientacji Sportowej oraz UKS Azymut Dębów zaproponowali naszemu miastu współorganizację mistrzostw świata w biegu na orientację!

W miniony czwartek Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska gościł Pana Davida May z Wielkiej Brytanii przedstawiciela Międzynarodowej Federacji Orientacji Sportowej oraz Panów Jerzego Antonowicza przedstawiciela Polskiego Związku Orientacji Sportowej oraz Stanisława Leśnickiego przedstawiciela UKS Azymut Dębów.

Spotkanie miało na celu zapoznanie przedstawiciela federacji międzynarodowej z walorami naszego miasta i podjęcia decyzji o organizacji tak prestiżowej imprezy w Polsce, a konkretnie w Rzeszowie i Przeworsku. Oferty na organizację tej sportowej imprezy złożyły federacje z Bułgarii i Polski. Spotkanie miało przekonać Pana Davida do decyzji o przyznaniu organizacji tej prestiżowej imprezy w roku 2026 właśnie Polsce. Miejscem sportowych zmagań miałby być Przeworsk i Rzeszów.

To wielkie wyróżnienie i zarazem wielkie wyzwanie, ale nie zapeszajmy – trzymajmy mocno kciuki. Federacja podejmie decyzję końcem tegorocznych wakacji.