Rozstrzygnięcie konkursu „Lawendowy latawiec”

19 maja br. rozstrzygnięty został ogłoszony przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku konkurs „Lawendowy latawiec – zbudujmy świadomość o padaczce”. Honorowy patronat nad konkursem objął Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska, którego reprezentował jego zastępca Wojciech Superson.

Idea konkursu powstała w wyniku akcji pn. „Podkarpacki lawendowy tydzień – zbudujmy świadomość o padaczce”, której celem jest propagowanie wiedzy na temat padaczki. Podczas dzisiejszego wydarzenia dr Anna Kozak-Sykała przedstawiła przedszkolakom sposoby postępowania z osobą dotkniętą atakiem padaczkowym.

Jury przyznało wszystkim uczestnikom pierwsze miejsca w tym 2 wyróżnienia. Komisja podzieliła otrzymane prace według pomysłowości i kreatywności:

• za latawce wyrażające radość i uśmiech nagrody otrzymali Wiktor Sas, Patryk Wojtas i grupa przedszkolna „Zajączki” z Przedszkola Miejskiego nr 2;
  • za latawiec elegancki i szarmancki nagrodę otrzymał Oskar Lewko;
  • za latawiec o aerodynamicznej konstrukcji i właściwościach technicznych nagrodę otrzymał Franciszek Dubel;
  • za latawiec wiosenny, wyróżniający się barwą kolorystyką, kompozycją pięknych motyli i kwiatów nagrodę otrzymali Krzysztof Adamczak, Amelia Wojtas oraz w tej samej kategorii nagrodę z wyróżnieniem otrzymali najmłodsi uczestnicy Kornelia Urban i Antoni Sierpiński;
  • za latawiec ze zmysłem technicznym i wkomponowaną myślą medyczną nagrodę z wyróżnieniem otrzymała grupa Neuron.