II Przeworski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

W minioną niedzielę w Bazylice pw. Ducha Świętego rozpoczął się cykl koncertów w ramach II Przeworskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, organizowanego przez Stowarzyszenie Art Music Artist. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska.

Celem cyklu koncertów jest urozmaicenie oferty kulturalnej miasta, zainteresowanie mieszkańców muzyką kameralną oraz uczczenie 630. rocznicy nadania praw miejskich. W wydarzeniu wziął udział Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska oraz Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska.

W pierwszym z trzech zaplanowanych koncertów publiczność usłyszała kwartet blaszany Brass Riders: Tomasz Stolarczyk, Andrzej Tkaczyk, Tomasz Gajewski (puzony), Jarosław Jastrzębski (tuba). Nietypowy i bardzo interesujący skład kwartetu oferował słuchaczom niepowtarzalne wrażenia brzmieniowe.

Koncert organowy wykonał Krzysztof Augustyn – laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych i organowych. W programie można było usłyszeć m.in.: A. Brucknera, R. Schumanna, W. A. Mozarta.

Na zakończenie koncertu kilka słów do licznie zgromadzonej publiczności skierował Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska pogratulował i docenił wielki kunszt wykonawców. Burmistrz podziękował także Dyrektor Artystycznej Festiwalu dr Wiolettcie Fludzie – Tkaczyk oraz Prałatowi Tadeuszowi Gramatyce, doceniając zaangażowanie oraz organizację koncertu.

Następny koncert: 26 marca 2023 r. w Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku