Światowy Dzień Cukrzycy u przeworskich diabetyków

16 listopada Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel wraz z Sekretarz Miasta Agnieszką Zakrzewską i członkami Koła Powiatowego w Przeworsku Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków obchodzili Światowy Dzień Cukrzycy. Burmistrz złożył diabetykom życzenia przede wszystkim wytrwałości w codziennych zmaganiach ze słodką towarzyszką życia, wielu radości i optymizmu. Docenił działania koła na rzecz zwiększania świadomości społecznej odnośnie cukrzycy i zapewnił o wsparciu podejmowanych inicjatyw.

Burmistrz Leszek Kisiel wręczył odznakę PSD Pani Dorocie Rosińskiej-Jęczmienionce Prezes Zarządu Podkarpackiego Banku Żywności, która dla przeworskich diabetyków od lat świadczy pomoc. Podczas spotkania wykład oraz mini koncert zaprezentował dr Leszek Kamiński.