Wernisaż wystawy „Impresje nadwodne – Wenecja – Amsterdam – Brugia”

Wernisaż rysunku i akwareli Alicji Nikiel „Impresje nadwodne – Wenecja-Amsterdam-Brugia” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Przybosia w Przeworsku zgromadził spore grono miłośników sztuki. W imieniu Leszka Kisiela Burmistrza Miasta Przeworska Sekretarz Agnieszka Zakrzewska i Skarbnik Miasta Przeworska Dorota Jarosz złożyły Pani Alicji gratulacje, wyrażając nadzieję na współpracę m.in. z Galeria Magistracka.

W folderze wystawowym czytamy słowa artystki: „To tej niełatwej symbiozie architektury z wodnym żywiołem Wenecja, Amsterdam i Brugia zawdzięczają swój urok oraz wyjątkowość. (…) a ponieważ „piękno jest tam, gdzie spocznie oko”, pozwalałam oku odkrywać ich malownicze, tajemne zakątki, smakowałam je wszystkimi zmysłami, zapełniając szkicowniki wrażeniami z moich wędrówek i plenerów”. Wspólnie z Alicja Nikiel Art gorąco zachęcamy do obejrzenia wystawy, która będzie czynna do 25 listopada 2022 r. w godzinach pracy biblioteki.