Piknik rodzinny przy SP 3

Mimo niesprzyjającej aury, uczestników pikniku rodzinnego zorganizowanego w ubiegłą niedzielę 11 września przy Szkole Podstawowej nr 3 i Przedszkolu Samorządowym „Mali Odkrywcy” nie opuszczała pogoda ducha. Sala gimnastyczna wypełniona była dziećmi, rodzicami i zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, zastępca burmistrza Wojciech Superson, Skarbnik Miasta Przeworska Dorota Jarosz, Przewodniczący Rady Miasta Przeworska Tomasz Majba, Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, oraz dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych miasta.

Nauczyciele na czele z dyrektor SP 3 Lidią Bułaś zadbali o powodzenie pikniku nawet przy tak kapryśnej pogodzie. Dzieci przed zgromadzonymi prezentowały swoje talenty taneczne, wokalne, muzyczne i gimnastyczne, na korytarzu szkolnym rodzice częstowali słodkościami, nie zabrakło również pysznych kiełbasek i frytek. Ku uciesze najmłodszych, po oficjalnej części, sala gimnastyczna przeobraziła się w dmuchany plac zabaw, w świetlicy animatorki malowały twarze i plotły warkoczyki. Istotnym dodatkiem do wspaniałej zabawy był odruch serca, zbiórka pieniężna na leczenie 6-letniego Piotrusia, ucznia SP 3 w Przeworsku walczącego z nowotworem.