TURYSTYCZNY PRZEWORSK

Od ponad roku historia Przeworska jest na wyciągnięcie ręki. Dzięki nowej możliwości, którą zaproponował mieszkańcom i turystom Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska część zabytków naszego miasta przemówiło głosem lektora. Ciekawe historie związane z Sanktuarium Grobu Bożego, pomnikiem Władysława Jagiełły oraz kopcem tatarskim odsłuchało ponad 3500 osób! Ten wynik wyraźnie pokazuje, że inwestycja w turystykę w naszym regionie jest dobrym kierunkiem działania. Obecnie do projektu dołączył Pastewnik – wyjątkowy skansen. Zachęcamy do osobistego odwiedzenia nietypowego skansenu i wysłuchania historii całego obiektu oraz opowieści jak tkacze rozsławili nasze miasto. Serdecznie zapraszamy do korzystania z multimedialnego przewodnika.

Projekt Poznaj historię – pomniki, które mówią, będzie w Przeworsku kontynuowany. Wszystkich serdecznie zapraszamy do korzystania z multimedialnego przewodnika po przeworskich zabytkach, a także do odwiedzania wieży widokowej ratusza, skąd można zaplanować wycieczkę po mieście. Widok na rynek i okolicę z góry w ostatnich wakacyjnych miesiącach cieszył się sporą popularnością. Od maja br. na wieżę widokową weszło blisko 700 turystów, mieszkańców Przeworska i okolic.

W myśl znanej frazy „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie. A boć nie śliczne te wioski liczne? Ten kraj kochany?…” zachęcamy do poznawania rodzinnej okolicy, przybywający turyści nie raz nazywają ją bardzo urokliwą.