Święto Lotnictwa Polskiego

Po raz pierwszy w historii Przeworsk uczestniczył w Święcie Lotnictwa, organizowanym w Bydgoszczy przez 22. Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania im. Tadeusza Henryka ROLSKIEGO (urodzonego w Przeworsku). Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, na ręce płk. Dowódcy 22. Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania dypl. pil. Robert Weissgerbera przekazała list gratulacyjny Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela z życzeniami wszelkiej pomyślności, a także gratulacjami za organizację konferencji historyczno-patriotycznej poświęconej płk. pil. Tadeuszowi Henrykowi Rolskiemu.

Ważnym wydarzeniem była również promocja książki Tadeusza Henryka Rolskiego – Atom Leader – Wspomnienia Dowódcy 306 Dywizjonu, której wydanie wsparł Burmistrz Miasta Przeworska. Książka, która trafi do przeworskich bibliotek, to kolejna cenna pozycja opisującą bohaterstwo i poświęcenie na frontach Drugiej Wojny Światowej.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Dowódca Centrum Operacji Powietrznych – Dowódca Komponentu Powietrznego gen. dyw. pil. Ireneusz STARZYŃSKI, który z ciekawością wysłuchał wspomnień Sekretarz Miasta Przeworska o uroczystościach w 2016 r. z okazji 110. rocznicy urodzin płk. pil. Tadeusza Henryka Rolskiego, które miały miejsce w przeworskim ratuszu.

Tematyka konferencji spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników, czego dowodem były ożywione dyskusje podczas przerwy, kiedy to można było obejrzeć wystawę eksponatów, na co dzień znajdujących się w zbiorach Sali Tradycji 22. ODN. Szczególnymi elementami wystawy były replika munduru T. H. ROLSKIEGO, którego oryginał znajduje się w Muzeum w Przeworsku, jak również osobiste pamiątki po patronie przekazane przez syna patrona Daniela Rolskiego.