Zakończenie I Przeworskiego Turnieju Szachowego

W Niedzielę 06.06.2022 zakończył się Międzynarodowy Arcymistrzowski Turniej Szachowy w Przeworsku.
Zwyciężył Arcymistrz szachowy z Islandii Hannes Stefansson, który lepszymi punktami pomocniczymi wyprzedził Martina Nayhebaver ze Słowacji. Trzecie miejsce zajął Paweł Teclaf z Polski. W zakończonym turnieju normy na arcymistrza potwierdzili Martin i Paweł. Oprócz nich normę na mistrza międzynarodowego wypełnił Mieszko Miś, który w ogólnej klasyfikacji zajął czwarte miejsce.

Oprócz turnieju arcymistrzowskiego w niedzielę również zakończył się też turniej Open rozegrany w trzech grupach rankingowych.W grupie A zwyciężył Maksym Dubnevych, przed Mistrzynią Świata w szachach szybkich do lat 12 Anastasią Hnatyszyn i Maciejem Marszałkiem.
W grupie B zwyciężył Patryk Zamirski przed Bartłomiejem Krzysikiem i Jackiem Kobielskim.
W grupie C pierwszy był Pykosz Władysław przed Pawłem Tutką i Szymonem Tryczyńskim.

Dziś rozpoczynają się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Podkarpacia. Zagra w nich 250 osób. Mistrzostwa odbędą się na hali sportowej przy ul. Misiągiewicza. Start: 10:00.