Szachowy Tydzień w Przeworsku

Pierwszym ruchem pionka na szachownicy Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska oficjalnie rozpoczął Szachowy Tydzień w Przeworsku. Od 30 maja władzę w ratuszu przejęli Arcymistrzowie międzynarodowi z Islandii, Ukrainy, Słowacji i Polski. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło przywitanie zawodników przez burmistrza Leszka Kisiela oraz Wiceprezesa Polskiego Związku Szachowego Paweł Zaskalski, a także losowanie przeciwników w pierwszym rozdaniu, którego dokonała Natasza – córka Pawła Zaskalskiego. W oficjalnym otwarciu turnieju uczestniczyli także: zastępca burmistrza Wojciech Superson, Sekretarz Miasta Agnieszka Zakrzewska oraz dyrektor MOSiR Przeworsk – Grzegorz Łuczyk. Turniej objęty jest patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.
W Turnieju grają:
♟Arcymistrz Hannes Stefansson – 11- krotny Mistrz Islandii, Mistrz Świata do lat 16 z 1987 roku – Ranking Fide 2534,
♟Arcymistrz Artem Omelia – jeden z najlepszych szachistów zUkrainy – Ranking 2515,
♟Arcymistrz Petr Golubka – znany i lubiany zawodnik z Ukrainy, który często gości w Polsce – Ranking 2380,
♟Mistrz Międzynarodowy Paweł Teclaf – nadzieja polskich szachów, zawodnik z najwyższym rankingiem w Turnieju, członek Kardy Narodowej Mężczyzn w 2021 roku – Ranking 2537,
♟Mistrz Międzynarodowy Martin Neugebauer – słowacki zawodnik z rankingiem 2505,
♟Mistrz Międzynarodowy Łukasz Licznerski – nadzieja podkarpackich szachów – Ranking 2439,
♟Mistrz Międzynarodowy Jonasz Baum – aktualny Mistrz Polski do lat 18 – Ranking 2410.
♟Mistrz Fide Mieszko Miś – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów, drugi z reprezentantów Podkarpacia. Ranking 2388,
♟Mistrz Fide Jakub Fus – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów – Ranking 2378,
♟Mistrz Międzynarodowy Dariusz Mikrut – zawodnik ekstraligowej drużyny Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków – Ranking 2361.
Sędziuje Wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego – Krzysztof Skiba. Przed nami bardzo emocjonujący tydzień dla wszystkich miłośników fascynującej gry na 64 polach.
♟Zmagania arcymistrzów można śledzić https://chess24.com/en/events Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia i niech wygra najlepszy!