Konkurs na najładniejszy ogród w Przeworsku – edycja 2022

Mamy przyjemność ogłosić „Konkurs na najładniejszy ogród w Przeworsku” – edycja 2022. Organizatorem i fundatorem nagród finansowych jest Burmistrz Miasta Przeworska. Sponsorami nagród rzeczowych są firmy: BRICOMARCHE STAMP sp. z o.o. w Przeworsku, WIALAN Langer i Wiatr sp. jawna, a także Przeworska Gospodarka Komunalna sp. z o.o.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach:

1. Najładniejszy ogród przy domu jednorodzinnym;
2. Najładniejszy ogródek działkowy;
3. Najładniejszy ogród kolekcjonerski lub ogród przy budynku wielorodzinnym.
4. Najładniejszy balkon lub taras.

Uczestnikami mogą być osoby pełnoletnie, posiadające ogród na terenie miasta Przeworska.
Przypominamy, że można zgłosić nie tylko swoją posiadłość, ale także wyróżniający się ogród lub balkon u sąsiada, czy znajomych mieszkających na terenie miasta Przeworska.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są w formie papierowej w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Przeworska – ul. Jagiellońska 10 (parter) lub w Referacie Ochrony Środowiska pok. 219 i 220 (II piętro) oraz w formie elektronicznej (pod artykułem) lub na grupie na Facebooku pn.: Przeworscy Pasjonaci Ogrodów.

Formularz zgłoszeniowy można składać na 3 sposoby:

1. Skan podpisanego formularza zgłoszeniowego można przesłać na adres: przyroda@przeworsk.um.gov.pl lub na Messengera grupy Przeworscy Pasjonaci Ogrodów,
2. Podpisany oryginał pozostawić w kancelarii ogólnej, na parterze Urzędu Miasta Przeworska, lub w Referacie Ochrony Środowiska (pok. 219 i 220),
3. Podpisany formularz można wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Przeworska, ul. Jagiellońska 10, 37-200 Przeworsk.

Zgłoszenia do konkursu należy składać/przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 czerwca 2022 r.
Uwaga: osoby, które chcą zaprezentować komisji konkursowej swój ogród – w wersji wiosennej – muszą złożyć formularze zgłoszeniowe w terminie do 24 maja 2022 r. zakreślając odpowiednią rubrykę w formularzu. Wizytacja wiosenna w tych ogrodach odbędzie się w terminie od 26 maja 2022 r. do 8 czerwca 2022 r. Wizytacja letnia odbędzie się w okresie wakacyjnym dla wszystkich uczestników. Dwukrotne wizytowanie ogrodu nie ma wpływu na możliwość przyznawania przez komisję większej ilości punktów, niż przewiduje regulamin.

Wysokość i ilość nagród będzie uzależniona od ilości zgłoszeń. Za przebieg konkursu odpowiedzialna jest komisja konkursowa powołana przez Burmistrza Miasta Przeworska, która będzie wizytowała zgłoszone do konkursu obiekty. Zwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy uznania.

Najpiękniejsze ogrody w naszym mieście oraz lista zwycięzców zaprezentowana zostanie na stronie internetowej miasta i w lokalnej prasie.
Szczegółowe informacje, w tym kryteria oceny ogródków, znajdują się w regulaminie konkursu.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie. Wszelkich informacji udziela Referat Ochrony Środowiska pod numerem telefonu: 16 648 78 44 wew. 111 lub 122.