Zapraszamy na wystawę Przeworskie Impresje 2

Wystawa „Przeworskie Impresje 2” – efekt zeszłorocznego pleneru w międzynarodowym składzie:

► Timur Karim – Tadżykistan,
► Marcin Oczkowski „OKI” – Kraków,
► Marek A. Olszyński „MO” Przeworska Pracownia – Przeworsk,
Krzysztof Urban i Justyna Urban – Czerwona Wola,
► Krzysztof „Miluś” Piotrowski – Gładyszów,
► Łemkowszczyzna, Azat Kurzyn – Baszkiria,
► Dariusz Gamracy – Polska, Jola Mroszczyk – Anglia,
► Tomasz Rut – Szwecja

Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska zaprasza do Galerii Magistrackiej mieszczącej się w ratuszu, Rynek 1. Do wystawy dołączyli także twórcy Przeworska Grupa Fotograficzna, którzy swoje prace zainstalowali na poddaszu ratusza.

Przypomnijmy: projekt pod tytułem PRZEWORSKIE IMPRESJE został zainicjowany w 2018 roku przez Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela. Jego pierwsza edycja przy współpracy z dr. hab. Markiem Olszyńskim prof. UR – dla artystów rodem z Przeworska oraz absolwentów i studentów z Instytut Sztuk Pięknych / Uniwersytet Rzeszowski, została zrealizowana z okazji 625-lecia nadania praw miejskich dla miasta Przeworska. Do drugiej edycji Przeworskich Impresji zaproszeni zostali mieszkający w Polsce artyści zagraniczni, a gościem specjalnym był malarz-samouk, Krzysztof „Miluś” Piotrowski, sołtys Gładyszowa z regionu Łemkowszczyzny. Celem pleneru była twórcza inspiracja zaproszonych artystów motywami i tematyką związaną z Przeworskiem, przetworzonych następnie na oryginalne prace malarskie lub też rysunki i grafiki.

Autor plakatów: Marcin Oczkowski Okiart Marcin Oczkowski projektowanie www ux ui zdjęcia druk reklama