Futsal Team Przeworsk z wizytą u burmistrza

Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel w czwartek w ratuszu gościł młodych piłkarzy z Futsal Team Przeworsk, których świetny występ w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 17 w Chorzowie przyniósł wysokie 4 miejsce.

Podczas turnieju, który odbył się w dniach 11-13 lutego chłopcy wykazali się wysokimi umiejętnościami, ale pokazali również waleczny charakter i wielką wolę zwycięstwa. Droga, którą pokonała drużyna by dojść do najlepszej futsalowej czwórki w kraju, nie była łatwa. Na długo w pamięci pozostanie nam spotkanie ćwierćfinałowe z MOKS Białystok, pełne emocji i zakończone wygraną w rzutach karnych oraz awansem do półfinału. Transmisja internetowa z meczów turniejowych wywołała spore zainteresowanie wśród przeworszczan.

Czwartkowe spotkanie, w którym uczestniczyli także Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Majba, z-ca burmistrza Wojciech Superson i Sekretarz Miasta Agnieszka Zakrzewska, było okazją do nagrodzenia całej drużyny na czele z trenerem i prezesami, za powtórzenie najlepszego wyniku w historii klubu. Wsparcie finansowe wyjazdu na mistrzostwa, którego udzielił klubowi burmistrz, przełożyło się na wspaniałą promocję przeworskiego sportu i samego miasta. Inwestycja w młodzież uprawiającą sport to bardzo ważny aspekt kształcenia młodego pokolenia. Drużyna odebrała pamiątkowe gratulacje i szklane trofeum, które miejmy nadzieję będzie przypominać o sukcesie i mobilizować do dalszych wytężonych treningów. Panowie, jeszcze raz, wielkie gratulacje!

Kadra zespołu:

1. Mateusz Łuczyk