Przeworskie ferie zimowe

Najprzyjemniejszy zimowy czas dla dzieci i młodzieży to ferie i przerwa od szkolnych obowiązków. Niestety, za oknem brakuje śniegu koniecznego do zimowego szaleństwa. Z pomocą jednak przychodzi oferta jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Przeworska. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna a także przeworska „Jedynka” przygotowały dla zainteresowanych wspaniałe atrakcje. Bardzo cieszy duża ilość chętnych do wzięcia udziału w zimowiskach.

Dla wszystkich kochających sportowy styl życia lub po prostu lubiących aktywnie spędzać czas, od poniedziałku 14 lutego otworem stoi Hala Sportowa im. Tadeusza Ruta w Przeworsku. Tam, instruktorzy MOSiR Przeworsk zapraszają w poniedziałki, środy i piątki na ogólnodostępne zajęcia, podczas których uczestnicy mogą liczyć na gry i zabawy, animacje, konkursy z nagrodami. W pierwszym tygodniu już odbyły się m.in. muzyczne zajęcia z Muzycznym Światem, Break Dance z Dariuszem Gnatkiem, czy dzień basket-manii czyli otwarte zajęcia z koszykówki. W kolejnym tygodniu odbędą się zajęcia z zumby, akrobatyki, a ostatniego dnia ferii dzieci będą mogły poszaleć na dmuchanym placu zabaw i wziąć udział w loterii rzeczowej. Wtorki i czwartki, to oferta skierowana dla dzieci uprawiających sport w przeworskich klubach, dla których organizowane są turnieje: koszykówki, piłki nożnej oraz piłki ręcznej.

Równie ciekawe aktywności przygotowane zostały przez instruktorów Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku. W „Feriach z MOK” uczestniczy 30 dzieci. Czeka na nie moc atrakcji, zajęcia z instruktorami MOK, wyjazdy, gry i zabawy, seanse filmowe. Póki co, uczestnicy uczyli się składać papierowe modele samolotów, próbowali swoich sił na łyżwach podczas wyjazdu na lodowisko do Białobrzegów, bawili się podczas zajęć tanecznych, sportowych, teatralnych i kuglarskich, rozmawiali o bezpieczeństwie z funkcjonariuszem policji, a także odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Zwieńczeniem ich wypoczynku feryjnego będzie ,,Bal karnawałowy”. Wypoczynek zimowy dzieci i młodzieży w MOK został dofinansowany dotacją celową przez Burmistrza Miasta Przeworska.

Miejska Biblioteka Publiczna w Przeworsku w trakcie ferii organizuje bardzo ciekawe inicjatywy. W dniu zakochanych Dział Dziecięcy zaproponował pocztę walentynkową, która była okazją, aby wyznać miłość swojej sympatii. Zostały przygotowane karteczki walentynkowe, które każdy czytelnik mógł sobie wylosować. Dodatkowo można było wziąć udział w mini warsztatach plastycznych i zrobić upominek dla kogoś wyjątkowego. Każdy mały czytelnik dostał walentynkowy upominek. Z okazji Dnia Kota 17 lutego do wypożyczonej książki o kotach przygotowano miłą niespodziankę. W tym dniu w Dziale Dziecięcym można było przygotować sobie kocią zakładkę. Od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 15 można zagrać na konsoli Xbox, a w kolejnym tygodniu wziąć udział w specjalnie przygotowanych dniach „O zwierzętach w bibliotece” (22 lutego) oraz „Pączki w bibliotece” (24 lutego).

Przerwa feryjna od nauki nie musi oznaczać przerwy od szkoły! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku bardzo miło spędzają czas na zimowisku w górach. Podczas ferii z Jedynką dzieci uczą się jeździć na nartach pod okiem profesjonalnych instruktorów. Wyjazd pełen atrakcji obfituje w zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, basenie, czy siłowni.

Mamy nadzieję, że wszystkie przeworskie dzieci znajdą w tych ofertach coś dla siebie oraz kreatywnie i ciekawie spędzą czas wolny. Kochani uczniowie, korzystajcie z ferii i nabierajcie siły przed kolejnym semestrem zdobywania wiedzy.