Budowa kompleksu lekkoatletycznego rozpoczęta!

Obok inwestycji poprawiających m.in. stan infrastruktury drogowej w mieście realizowane są również plany Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela w zakresie rozbudowy bazy rekreacyjno-sportowej. Deklaracja budowy kompleksu lekkoatletycznego stała się faktem! W ostatnich dniach na teren ośrodka wjechał sprzęt budowlany wykonawcy tej blisko 2-milionowej inwestycji, firmy Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy.

W ramach zadania wybudowana zostanie 4-torowa i 400-metrowa bieżnia lekkoatletyczna do biegów średnich i 6 torów do biegów krótkich (100 m – 110 m). Powstanie skocznia skoku w dal i trójskoku oraz skocznia skoku wzwyż, a także strefa do pchnięcia kulą. Bieżnia będzie zbudowana wokół istniejącego boiska trawiastego, otoczona niskim ogrodzeniem, z niewielkimi trybunami. Dodatkowo zostanie wybudowane oświetlenie bieżni, a samo boisko będzie wyposażone w system nawadniania. W ramach zadania zainstalowana zostanie także sieć telekomunikacyjna dla potrzeb nagłośnienia i monitoringu. Zaplanowana jest również rozbudowa i poszerzenie skateparku.

Ze względów bezpieczeństwa, w najbliższych dniach ośrodek zostanie tymczasowo zamknięty. Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Przeworsku wszystkich użytkowników obiektu prosimy o wyrozumiałość.