Przebudowa Ośrodka Rekreacyjno-Turystyczno-Sportowego przy ul. Budowlanych – to się dzieje!

Obok inwestycji poprawiających m.in. stan infrastruktury drogowej w mieście realizowane są również plany Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela w zakresie rozbudowy bazy rekreacyjno-sportowej. Złożona przed wyborami przez Leszka Kisiela deklaracja budowy kompleksu lekkoatletycznego nabiera realnych kształtów.

Po opracowaniu dokumentacji projektowej budowy II etapu Ośrodka Rekreacyjno-Turystyczno-Sportowego przy ul. Budowlanych, dzisiaj została podpisana umowa na przebudowę boiska obejmująca kompleks lekkoatletyczny. Wykonawcą tej specjalistycznej, blisko 2-milionowej inwestycji jest firma Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy.

Głównym założeniem jest wybudowanie dodatkowej infrastruktury w postaci 4-torowej i 400-metrowej bieżni lekkoatletycznej w biegach średnich i 6 torów do biegów krótkich (100 m – 110 m). Powstanie skocznia skoku w dal i trójskoku oraz skocznia skoku wzwyż, a także strefa do pchnięcia kulą.

Bieżnia będzie zbudowana wokół istniejącego boiska trawiastego, otoczona niskim ogrodzeniem, z niewielkimi trybunami. Dodatkowo zostanie wybudowane oświetlenie bieżni, a samo boisko będzie wyposażone w system nawadniania. W ramach zadania zainstalowana zostanie także sieć telekomunikacyjna dla potrzeb nagłośnienia i monitoringu. Zaplanowane są również rozbudowa i poszerzenie skateparku.

Termin realizacji inwestycji jest określony na koniec czerwca 2022 r. Wybudowanie bieżni da nowe możliwości w rozwoju różnych dyscyplin królowej sportu dla młodzieży szkolnej, a także wszystkim tym przeworszczanom, którzy zechcą z niej skorzystać.