Rozpoczęcie budowy obwodnicy

Sukces miasta i jego mieszkańców! Dziś rozpoczyna się budowa kolejnego etapu obwodnicy Przeworska, czyli dalszego, nowego przebiegu drogi wojewódzkiej Nr 835 relacji Lublin-Przeworsk-Grabownica Starzeńska. Wartość zadania to ponad 33,6 mln zł. Nasze wieloletnie starania w sprawie realizacji tego ostatniego odcinka drogowego przyniosły pozytywny skutek.

Jeśli w trakcie zaplanowanych prac budowlanych nic nie stanie na przeszkodzie z końcem 2022 roku tranzyt samochodowy z północnej i południowej części naszego powiatu skierowany zostanie na nowy „obwodowy” odcinek drogowy, omijając miasto. Poprawi to zasadniczo bezpieczeństwo i zmniejszy ruch na głównych skrzyżowaniach Przeworska.
W symbolicznym wbiciu łopaty uczestniczyli Burmistrz Miasta Przeworska L. Kisiel, parlamentarzyści poseł T. Pamuła, poseł T. Chrzan, członkowie zarządu województwa P. Pilch i A. Huk, Starosta Przeworski B. Urban, Wójt Gminy Gać  G. Pieniążek, Wójt Gminy Przeworsk, dyrektor PZDW P. Miąso, przedstawiciel wojewody oraz przedstawiciele wykonawców.

Burmistrz Miasta Przeworska serdecznie dziękuje Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Władysławowi Ortylowi oraz członkom Zarządu Województwa, dyrektorowi Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotrowi Miąso, a także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i finansowanie tej niezwykle ważnej dla mieszkańców Przeworska inwestycji.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie wyłonił już wykonawcę robót budowlanych związanych z przebudową i budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej Nr 835. Obecnie kończy ona swój przebieg na rondzie drogi krajowej Nr 94 w miejscowości Gwizdaj, a następnie przebiega przez główne skrzyżowania naszego miasta w kierunku na Kańczugę i Dynów. Nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej będzie prawie połowa planowanej obwodnicy południowej miasta Przeworska czyli odcinek o długości 2,2 km. Będzie to droga dwupasmowa jednojezdniowa o szerokości 7,0 m. Najważniejsze węzły i skrzyżowania to węzeł Gwizdaj – nowe rondo – początek nowego odcinka drogowego, następnie planowane rondo na ul. Studziańskiej (połączy drogę powiatową w kierunku Gać – Markowa), a jej koniec to nowe rondo na ul. Węgierskiej – czyli obecna droga wojewódzka prowadząca do Dynowa. Nowe obiekty planowane do wykonania to gównie przepusty na Nowosiółce oraz pomniejszych potokach i rowach odwadniających. W ramach inwestycji wyremontowany zostanie odcinek drogowy do Urzejowic.

Kontrakt na roboty budowlane opiewa na kwotę 33 651 223,92 zł, a wykonawcą prac będzie konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika oraz PBI WBB Sp. z o.o. z Sandomierza.