II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

We wtorek pierwszy raz od dłuższego czasu przeworski ratusz zatętnił życiem dzięki obecności uczestników i laureatów II Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania, zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Przeworsku oraz Szkołę Podstawową nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel.

W tegorocznej edycji konkursu przesłuchania odbyły się w nieco innej formie niż standardowo, gdyż uczestnicy przesyłali nagrania wideo z odczytów. Blisko 4 godziny łącznego materiału filmowego obejrzała komisja, by wyłonić laureatów. W uroczystym rozstrzygnięciu konkursu udział wzięli m.in. Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, Halina Ukarma Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu, Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, Lidia Bułaś Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku, a także nauczyciele przygotowujący uczniów i rodzice.

Podczas uroczystej gali, jedna z laureatek konkursu, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego Emilia Drozd pięknie odczytała fragment opowiadania Barbary Kosmowskiej „Kolorowy Szalik”. Następnie nagrody z rąk zaproszonych gości odebrali zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego wydarzenia czytelniczego, a zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do pielęgnowania umiejętności pięknego, głośnego czytania!