Umowy na stypendia sportowe podpisane

Są dumą przeworskiego sportu. Odnoszą sukcesy rangi ogólnopolskiej i sprawiają, że Przeworsk znany jest także poza granicami kraju. Dziś Burmistrz Leszek Kisiel miał zaszczyt wręczyć 4 zawodnikom stypendia sportowe za wysokie wyniki osiągnięte w 2020 roku. 5. edycja stypendiów sportowych dowodzi, że warto inwestować w młodych sportowców, którzy między innymi dzięki otrzymanemu wsparciu i motywacji uzyskują coraz lepsze wyniki.

Środki przekazane sportowcom, pozwalają im doskonalić umiejętności i tym samym osiągać coraz wyższe cele.
„Gratuluję Wam wszystkim, także waszym rodzicom, którzy Was zawsze wspierają i dopingują. Życzę wytrwałości potrzebnej w codziennych treningach, zwłaszcza w tym niezwykle trudnym dla wszystkich sportowców okresie pandemicznym, dużo zdrowia, które w sporcie jest niezbędne, a także kolejnych sukcesów.” – Burmistrz Leszek Kisiel.

Sebastian Goń – 15 lat, dyscyplina: karate kyokushin, zawodnik Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin. Osiągnięcia w roku 2020: I miejsce w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin -14.11.2020, Katowice, I miejsce – Mistrzostwa Makroregionu Południowego – 17.10.2020 r., Wieliczka.

Jakub Mariusz Curzytek – 17 lat, dyscyplina: piłka ręczna. Osiągnięcia w roku 2020: kadra reprezentacji Województwa Podkarpackiego, rozgrywki na szczeblu centralnym – Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubelskie 2020, kadra Narodowa Juniorów Młodszych, reprezentant II Ligi Mężczyzn, Pomorska II Liga Mężczyzn

Agnieszka Leśnicka – 19 lat, dyscyplina: orientacja sportowa. Osiągnięcia w roku 2020: członek Kadry Narodowej w Biegu na Orientację, III miejsce – Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację IV miejsce w średniodystansowym biegu Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację, VI miejsce w długodystansowych Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację.

Anna Panek – 13 lat, dyscyplina: akrobatyka sportowa (11-16). Osiągnięcia w roku 2020: II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej, Zielona Góra, 24.10.2020 r.

Stypendia, na mocy ustawy o sporcie, przyznawane są zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, biorąc pod uwagę znaczenie danego sportu dla naszego miasta.