niedziela, 21 października 2018

OCHRONA I ROZWÓJ WALORÓW PRZYRODNICZO-KRAJOBRAZOWYCH POGRANICZA PDF Drukuj Email
OCHRONA I ROZWÓJ WALORÓW PRZYRODNICZO-KRAJOBRAZOWYCH POGRANICZA.

Podczas spotkania w Stowarzyszeniu Euroregion Karpacki Polska, 4 lipca w Rzeszowie odbyło się uroczyste podpisanie 9 spośród 33 zatwierdzonych do realizacji mikroprojektów w ramach drugiego naboru wniosków Programu Interreg V-A Polska-Słowacja. Wśród dofinansowanych zadań znalazły się również dwa projekty przygotowane przez Urząd Miasta Przeworska: „Zapomniane rękodzieła pogranicza”, we współpracy z naszym partnerem Agencją Rozwoju Regionalnego w Svidniku oraz „Ochrona i rozwój walorów przyrodniczo-krajobrazowych pogranicza”. Umowy podpisał zastępca Burmistrza Miasta Przeworska Wojciech Superson wraz ze Skarbnikiem Miasta Dorotą Jarosz.

Projekt „Ochrona i rozwój walorów przyrodniczo-krajobrazowych pogranicza” zakłada analizę potencjału przyrodniczo-krajobrazowego pogranicza, utworzenie folderu wizerunkowego i strony www, utworzenie Izby Przyrodniczej oraz przeprowadzenie działań edukacyjnych i pokazowych, zrealizowanie pleneru fotograficznego i malarskiego, warsztaty wyjazdowe szkolące liderów, konkurs przyrodniczy oraz otwartą konferencję przyrodniczą z rozdaniem nagród.

Oba projekty będą finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

REKRUTACJA NA PLENER FOTOGRAFICZNY I MALARSKI

Uprzejmie informujemy, że Urząd Miasta Przeworska rozpoczyna proces rekrutacji na plener fotograficzny i malarski w ramach mikroprojektu „Ochrona i rozwój walorów przyrodniczo-krajobrazowych pogranicza” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 -2020. Dokumenty do pobrania: FORMULARZ, REGULAMIN