sobota, 14 grudnia 2019

OGNISKO AFRYKAŃSKIEGO POMORU ŚWIŃ W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM PDF  Array Drukuj Array  Email
OGNISKO AFRYKAŃSKIEGO POMORU ŚWIŃ W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM.

Wojewoda Podkarpacki informuje, że w dniu 1 sierpnia 2018 r., potwierdzono wystąpienie ogniska Afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń, w gospodarstwie położonym w miejscowości Nowe Sioło, w gminie Cieszanów (powiat lubaczowski).

W związku z wystąpieniem choroby wydane zostało stosowne Rozporządzenie Nr 2/2018 z dnia 3 sierpnia 2018 r. Powiatowego Lekarza Weterynarii w Przeworsku w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu przeworskiego. Dziki są bowiem główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa. Przypominamy o konieczności stosowania zasad bioasekuracji. Zasady ochrony świń przed ASF znajdziecie Państwo na stronie:  https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/afrykanski-pomor-swin".

ROZPORZĄDZENIE NR 2/2018