niedziela, 22 października 2017

DOFINANSOWANIE PROJEKTU MODERNIZACJI MOK W PRZEWORSKU PDF  Array Drukuj Array  Email
DOFINANSOWANIE PROJEKTU MODERNIZACJI MOK W PRZEWORSKU.

Po zakończeniu cyfryzacji kina, wprowadzeniu możliwości odtwarzania filmów w 3D następuje kolejny etap modernizacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku. W ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław-Przeworsk został złożony wniosek na zadania z dziedziny kultury. Projekt po przejściu wszelkich ocen uzyskał akceptacje i jest zatwierdzony do finansowania. Obecnie trwają przygotowywania w Urzędzie Marszałkowskim i poszczególnych gminach MOF do podpisania umowy na dofinansowanie.

Tytuł projektu: Rozwój infrastruktury kulturalnej oraz rozwój oferty kulturalnej na terenie Gmin MOF Jarosław – Przeworsk. Wartość całego projektu dla MOF - 9 850 854,62 zł

Nasz projekt zakłada przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku. Miasto Przeworsk zrealizuje zadanie w kwocie 1 900 000 zł, z czego dotacja ze środków UE wyniesie 1 240 000 zł.

Zakres robot obejmuje:

• remont łazienek z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych
  • zakup platform dla osób niepełnosprawnych
  • wymianę oświetlenia scenicznego w sali widowiskowej
  • remont elewacji budynku MOK
  • przebudowę otoczenia budynku, w ramach którego powstanie utwardzony teren pod scenę letnią, nastąpi wymiana nawierzchni na kostkę betonową utworzone zostaną dodatkowe miejsca postojowe,
  • zakup wyposażenia w postaci sceny letniej wraz z nagłośnieniem.

Jak informuje burmistrz Leszek Kisiel - podpisanie umowy powinno nastąpić do połowy czerwca, a następnie zostaną ogłoszone przetargi na wykonawstwo robót budowlanych i montażowych. Zadanie przewidziane jest do realizacji na lata 2017-2018. Rozpoczęcie zadania planowane jest na przełom lipca /sierpnia br.