niedziela, 24 marca 2019
Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt

PRZEWORSKIE OBCHODY DNI GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ PDF  Array Drukuj Array  Email
PRZEWORSKIE OBCHODY DNI GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ .

Już po raz trzeci przeworski rynek stał się miejscem barwnego korowodu z okazji Dnia Godności osób z niepełnosprawnością intelektualną. 24 maja 2017 r. happening zorganizowało Stowarzyszenie przyjaciół Szkoły Podstawowej „Jedynka” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku, we współpracy z władzami miasta. To, niewątpliwie ważne spotkanie w kalendarzu miejskich wydarzeń, z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę ludzi, którzy swoją obecnością dają wyraz solidarności z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Wśród zebranych byli przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Dyrektor Agnieszka Lew oraz Inspektor Magdalena Rozbowska, Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, z-ca burmistrza Wojciech Superson, Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, a także ks. prałat Tadeusz Gramatyka.

Zgromadzonych powitał zastępca burmistrza Wojciech Superson. Zwrócił uwagę na to, że żadna postać niepełnosprawności nie umniejsza godności człowieka, a dobro i radość, którą dzielą się osoby niepełnosprawne intelektualnie ubogacają społeczeństwo. Po wspólnym przemarszu prowadzonym przez kuglarzy z grupy artystycznej „Maskarada”, dzieci ze szkół podstawowych wraz z podopiecznymi Środowiskowych Domów Samopomocy zatańczyli ZUMBĘ, do której zaprosiła Basia Sowińska. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani przez burmistrza i pracowników ŚDS słodyczami oraz drożdżówkami.

W radosnym spotkaniu uczestniczyli podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z Jarosławia, Łopuszki Wielkiej, Zmysłówki, Zalesia, Łapajówki, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Przeworska, dzieci z przeworskich szkół podstawowych, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Przeworska, a także przedstawiciele jednostek organizacyjnych miasta Przeworska i powiatu.

Fotorelacja.

 

 

 

Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt