czwartek, 19 września 2019

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI PDF  Array Drukuj Array  Email
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI.

Dzień Kolorowej Skarpetki to akcja edukacyjna organizowana w ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. W tym dniu zakładamy skarpetki nie do pary, jako symbol jednego niepasującego chromosomu w łańcuchu genetycznym chorych osób. Akcję w naszym mieście 21 marca przygotowała Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Stowarzyszenie "Jedynka". Do udziału w wydarzeniu został zaproszony Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku.

Po konkursach i integracji w Szkole Podstawowej nr 1 liczna grupa dzieci i nauczycieli z przeworskich szkół podstawowych oraz uczestnicy ŚDS-u, przeszli ulicami miasta w barwnej i głośnej paradzie. Przed budynkiem urzędu uczestników marszu przywitali - również w kolorowych skarpetkach - z-ca Burmistrza Miasta Przeworska Wojciech Superson oraz Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska.