niedziela, 19 listopada 2017

XIV PRZEWORSK BLUES FESTIWAL PDF  Array Drukuj Array  Email
XIV PRZEWORSK BLUES FESTIWAL.

W miniony weekend 17 i 18 czerwca w Przeworsku odbył się XIV Przeworsk Blues Festiwal, w czasie którego miłośnicy bluesa mieli możliwość posłuchać polskich i zagranicznych wykonawców. W pierwszy dzień festiwalu swój jubileusz 15 – lecia świętował przeworski zespół Outsider Blues. Z tej okazji Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel na ręce założyciela i lidera zespołu Jacka Szpytmy, złożył serdeczne gratulacje i życzenia. Zapewnił, że miasto w dalszym ciągu będzie wspierać inicjatywę festiwalu oraz zespół Outsider Blues.

W sobotę niesprzyjająca pogoda nie odstraszyła fanów dobrej muzyki. Gwiazdą wieczoru był amerykański bluesman Dudley Taft. Przytaczając słowa piosenki Wojciecha Skowrońskiego: "Blues to zawsze blues jest, nigdy nie zawiedzie", już od dzisiaj czekamy na następną edycję festiwalu w roku 2017.