czwartek, 24 września 2020

KILIŃSKIEGO W NOWEJ ODSŁONIE
Wpisany przez Wojciech Pieniążek
piątek, 11 września 2020 10:17
KILIŃSKIEGO W NOWEJ ODSŁONIE .

Po tygodniach intensywnych prac związanych ze skomplikowaną przebudową drogi ul. Kilińskiego, oddana została do użytku nowa nawierzchnia - 1000 m2. Realizowana inwestycja dofinansowana była ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w ramach projektu „Holistyczna rewitalizacja na terenie MOF Jarosław-Przeworsk”.

Piękna, efektowna nowa nawierzchnia wykonana z kostki brukowej obejmuje ul. Kilińskiego i część ul. Bernardyńskiej wzdłuż kościoła i klasztoru oo. Bernardynów. Przed ułożeniem kostki wykonana została również odpowiednia podbudowa drogi, a także ułożone zostało 350 m2 krawężników granitowych.

Zakończyły się również prace przy przebudowie schodów łączących ul. Bernardyńską i ul. Gimnazjalną. Odtworzony został fragment muru obronnego wraz z furtą wejściową w formie sklepienia łukowego oraz wykonane obramowania schodów z cegły postarzanej. Ceglany fragment łączy mur obronny miasta z murami klasztoru Bernardynów, jednocześnie pozwala łatwiej przywołać w wyobraźni wygląd dawnej XVI-wiecznej warowni Przeworska. Schody, których stopnie wykonane zostały z granitowych płyt doświetlone zostały stylowymi lampami, stojącymi na przymurówkach.

Wykonawcą robót była firma Usługi Remontowo Budowlane Krzysztof Balawender ze Studziana. Koszt inwestycji wyniósł 966 331,06 zł, w tym dofinansowanie ze środków RPO WP – 472 318,17 zł.

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt