piątek, 7 sierpnia 2020

NOWY DOJAZD DO GRUNTÓW ROLNYCH I WINNIC
Wpisany przez Wojciech Pieniążek
piątek, 17 lipca 2020 13:29
NOWY DOJAZD DO GRUNTÓW ROLNYCH I WINNIC.

Ruszyły prace związane z budową i modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych i winnic. Inwestycja podzielona jest na dwa zadania tj. przebudowa ul. Za Parowozownią oraz ul. Aleksandrów. Na pierwszej z wymienionych położona została podbudowa z kruszywa grubości 15 cm na powierzchni 1750 m2, która zostanie dwukrotnie nawierzchniowo utrwalona emulsją i grysem kamiennym na powierzchni 1500 m2.

Po zakończeniu prac na ul. Za Parowozownią, rozpocznie się utwardzanie drogi na ul. Aleksandrów. Powstanie tam nawierzchnia z płyt żelbetowych na podsypce piaskowej, na powierzchni 510 m2, z tłuczniowymi poboczami.

Na zaplanowanie i wykonanie inwestycji pozwoliła umowa o dofinansowanie na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych i winnic, podpisana końcem maja przez Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela i Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Wartość robót wynosi 145 841,79 zł i jest w pełni finansowana ze środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego. Planowe zakończenie prac przewidziane jest na połowę listopada br.